Владо Јаневски со концерти во живо

Закажани се датумите за концертите кои Владо Јаневски ќе ги одржи со својот бенд во текот на летото и есента во Македонија:
-на 18 Август во Прилеп во рамките на "Пивофест 2014" на Градскиот плоштад
-на 29ти Август во Битола во рамките на "Битфест" во Античкиот театар "Хераклеа" и
-на 11 Октомври во Радовиш на Градскиот плоштад.
Нов сингл на Владо - "Е, ама јас те сакам тебе"!

Песните можете да ги симнете со десен клик на линкот и опцијата "Save link as..."

Бесплатно симнување на новиот сингл - "Пјер"

За верните обожаватели по обичај Владо ни дозволи да ја пос ...
"Булки" бесплатно симнување
Во знак на благодарност за верноста и трпението на неговите фанови Владо ни наложи да Ви о ...
Конечно нова песна

По неколкугодишна пауза, Владо Јаневски повторно влезе во студио.
НАСТАПИ ВО ДЕКЕМВРИ


По враќањето од двомесечното патување во Канада, Америка, Н.Зеланд и Австралија Владо ...
НАСТАПИ НА ТРИ КОНТИНЕНТИ

Во следните неколку недели Владо го очекува голема километража бидејќи се закажани настапи ...
„МАКЕДОНИЈА ВЕЧНА“ СО ГЛАСОТ НА ВЛАДО НА CNN

На 12-ти Јуни продукциската агенција „Пристоп МК“ го промовираше спотот насловен "Macedoni ...
ВЕЛИГДЕНСКА ЗАБАВА СО ВЛАДО ВО „ПАРК“ - ОХРИД

Владо Јаневски останува верен на традицијата да настапува в ...
БЕВТЕ ЛИ НА КОНЦЕРТ?
Сите кои присуствуваа на концертите од предновогодишната мини-турнеја на Владо Јаневски ...

ПРЕДНОВОГОДИШНИ КОНЦЕРТИ ВО БИТОЛА, СТРУМИЦА И ОХРИД

Менаџерскиот тим на Владо Јаневски објави убава ве ...
ВЛАДО НА БАЛКАНСКА ТУРНЕЈА СО „ЛЕБ И СОЛ“

Под впечатоците на неговото успешно гостување на скопскиот концерт на „Леб и сол“ в ...
НАСТАП НА „МАКЕДОНИЈА ЗАСЕКОГАШ“

На 23- ти Јуни на п ...
АВСТРАЛИЈА: КОНЦЕРТИ, МИТИНЗИ, ДРУЖЕЊА...
  
По незаборавната  недела помината на Нов Зеланд и концертот в ...

КОНЦЕРТ ВО ОУКЛЕНД, НОВ ЗЕЛАНД

Владо е првиот пејач од Македонија што одржал концерт на Нов Зеланд“ беше коментарот на пр ...
ЕДНА ВОЛШЕБНА ВЕЧЕР ВО ДРАМСКИ ТЕАТАР
„Вино, љубов и музика... вечна симфонија на сетилни волшепства и блага опиеност на срцет ...

ВЛАДО ЗАЕДНО СО КУМАНОВЧАНИ ВО 2008-МА

На 31-ви Декември новиот Градски плоштад во Куманово беше сцена за првиот организиран масо ...
ПАТУВАЧКИОТ КОНЦЕРТЕН ЗЕМЈОТРЕС И ВО ХЕРАКЛЕА
Со сеуште свежи импресии од успешниот концерт одржан во Тетово претходната вечер, патува ...

ИЛИНДЕНСКИОТ КОНЦЕРТ НА ВЛАДО ЗА ПАМЕТЕЊЕ!

Владо Јаневски веќе долго време важи за голем концерт-мајстор, но она што 3000 посетители ...
КОНЦЕРТИ ВО ОХРИД, БИТОЛА...
Како и што е вообичаено за летните меесеци, Владо со неговиот бенд настапува на повеќе с ...

ВЛАДО И ОФИЦИЈАЛНО НАЗНАЧЕН ЗА АМБАСАДОР


01.07.2007
Од денес Владо Јаневски и официјално е амбасадор на културата на Републ ...
„ХАЈДЕ ВОДИ МЕ“ ЌЕ ДОБИЕ СПОТ

Минатата недела на неколку локации во Белград и Скопје се одвиваше снимањето на спотот за ...
ВЛАДО ПРОМОТИВНО ВО БЕЛГРАД
Кон крајот на мај Владо престојуваше во Белград на покана од ТВ „Пинк“. Во рамките на не ...

ВЛАДО НА ХРФ 2007

Следниот чекор во освојувањето на хрватскиот пазар е учеството во официјалната конкуренциј ...
ЗЛАТНА БУБАМАРА ЗА „ПОВТОРНО...“

На 19-ти Февруари во Универзалната сала во Скопје ...
РАСПРОДАДЕН ПОЧЕТНИОТ ТИРАЖ НА НОВИОТ АЛБУМ

„Повторно се заљубувам во тебе“ го оправдува епитетот на најисчекуван албум во 2006-та. Во ...
НОВОГОДИШЕН КОНЦЕРТ ВО БИТОЛА

По подолго време Владо пееше за неговите обожуватели во Битола. На 27-ми Декември во новоо ...
ВЛАДО ОДРЖА ХУМАНИТАРЕН КОНЦЕРТ ВО СКОПЈЕ

Незапамтениот интерес за хуманитарниот концерт на Владо Јаневски во Универзалната сала во ...
ВЛАДО ВО „СИТИ РЕКОРДС“ !

Во последните денови на септември во Белград се одвиваа преговорите околу тоа која издавач ...
НАСТАП ВО СЛОВЕНИЈА


Владо продолжува со својот успешен музички поход
на балканската сцена, па на ред до ...
ВО ПОДГОТОВКА e НОВ АЛБУМ !

Кон крајот на летото во студијата на „CROATIA RECORDS"  во Загреб, Владо со свои ...
ВЛАДО ВО ДУЕТ СО ВЕСНА ПИСАРОВИЌ

Во почетокот на Април во студиото ”Red Hot” во Загреб Владо
БАЈАГА ПИШУВА ПЕСНА ЗА ВЛАДО
Во екот на веселата атмосфера која владееше за време на двата исклучително успешни конце ...

ВЛАДО ПОТПИША ЗА “AWARD”
На почетокот на 2006-та Владо потпиша тригодишен уговор со “AWARD Entertainment” за ексклу ...

wallpapers

        
800x600
1024x768
1152x864
    800x600
1024x768
1152x864